Tatrzański Związek Narciarski

PŚ w Davos: Izabela Marcisz na 43. miejscu

Izabela Marcisz wywalczyła 43. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Davos. Polka bardzo dobrze zaprezentowała się w swoim pucharowym debiucie na dystansie 10 km techniką dowolną i na półmetku rywalizacji zajmowała 16. pozycję! Po raz kolejny bezkonkurencyjna była Norweżka Therese Johaug, która o ponad 12 sekund pokonała swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Podium uzupełniła Finka Krista Parmakoski.

PŚ w Davos: Dominik Bury 41. na 15 km F

Dominik Bury wywalczył 41. miejsce w biegu na dystansie 15 km techniką dowolną podczas Pucharu Świata w Davos. Zwycięstwo odniósł Rosjanin Jewgienij Biełow, na drugim stopniu podium stanął Francuz Maurice Manificat, a trzeci był Norweg Martin Johnsrud Sundby.

Eliza Rucka wygrywa zawody Slavic Cup w sprincie

Eliza Rucka wygrała niedzielne zawody Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Polka była najlepsza w sprincie rozgrywanym techniką dowolną. Na drugim stopniu podium stanęła Słowaczka Barbora Klementová, a trzecia była Weronika Kaleta. W sprincie mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Klisz. Drugie miejsce wywalczył Jan Antolec, a trzeci był Słowak Jan Koristek.

PŚ w Davos: Maciej Staręga w ćwierćfinale sprintu

Maciej Staręga wywalczył awans do ćwierćfinału sprintu podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Polak w kwalifikacjach zajął 29. miejsce. W eliminacjach zwyciężyli Amerykanka Sophie Caldwell i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Rywalizacja ćwierćfinałowa rozpocznie się o godzinie 13:30.

Maciej Staręga punktuje w Pucharze Świata w Davos

Maciej Staręga wywalczył kolejne tej zimy punkty Pucharu Świata w biegach narciarskich. Podopieczny Tadeusza Krężeloka zajął szóste miejsce w swoim ćwierćfinale i tym samym sprint techniką dowolna ukończył na 29. miejscu. Zwycięstwo odniósł Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Na drugim stopniu podium stanął Włoch Federico Pellegrino. Natomiast trzecią lokatę wywalczył Francuz Baptiste Gros.

Skład Polski na PŚ w Davos! Debiut Izabeli Marcisz

Już w najbliższy weekend rywalizacja w Pucharze Świata w biegach narciarskich przeniesie się do szwajcarskiego Davos. Do składu naszej reprezentacji na te zawody trenerzy powołali siedmioro sportowców. W Davos wystartują: Urszula Łętocha, Izabela Marcisz, Monika Skinder, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury oraz Mateusz Haratyk. Dla Marcisz będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi.